Bonpara’yla Alışveriş Yaptıkça Para Kazan

 • Yazar

  Bonpara

 • Kategori

  Yazılar

 • Tarih

  21-03-2022 02:03

E-ticaret sektörünün önde gelen isimleriyle yaptığı anlaşmalar sayesinde yapacağınız alışverişler karşılığında sizlere cashback kazandıran Bonpara, Türkiye pazarında çalışmaya başladı.

İnternet ağının çok daha geniş kitlelere ulaşması ve şirketlerin bu yönde adımlar atmasıyla birlikte pek çok işlemi basit bir akıllı telefon üzerinden gerçekleştirebilir hale geldik. Artık internet üzerinden gerek resmi işlemler gerekse kişisel işlemler yapılabiliyor. Bu kişisel işlemlerden bir tanesi ise alışveriş. 

Son yıllarda internet üzerinden alışveriş adeta moda haline geldi. Tüketiciler, bir mağazadaki sınırlı sayıda ürün arasına sıkışıp kalmak yerine, internet üzerinden fazlasıyla geniş bir ürün paletine erişebiliyorlar. Üstelik internet üzerinden yapılan alışverişler, her zaman biraz daha hesaplı oluyor. Bunun nedeniyse e-ticaret sistemlerinde, ek gider kalemlerinin olmayışı. Peki daha önce hiç internet üzerinden alışveriş yaptıktan sonra para iadesi almayı düşündünüz mü? Bonpara, tam da bunu yapabilmenizi sağlayan bir platform olarak hizmet veriyor.

Bonpara; seyahat, tüketici elektroniği ve moda gibi farklı sektörlerde hizmet veren internet siteleriyle anlaşmalar yaparak, kullanıcıların yaptıkları alışverişlerde cashback almalarını sağlıyor. Üstelik Bonpara aralarında Trendyol, LCWaikiki, BOYNER, Morhipo, Aliexpress ve Booking gibi e-ticaret sektörünün önde gelen isimleri de dahil olmak üzere 300’den fazla kurumla işbirliği yapıyor. 

Bonpara nasıl çalışıyor?

Bonparan’ın size ödediği cashback, aslında sizin yapmış olduğunuz alışverişten kazandığınız komisyonun ta kendisidir. Cashback kazana bilmeniz için sadece sisteme giriş yapmanız ve Bonpara’nın anlaşmalı olduğu e-ticaret sitelerine, Bonpara.com’dan geçit yaparak bir tanesi üzerinden alışveriş işleminizi tamamlamanız gerekiyor. Sonrasındaysa Bonpara, hesabınıza cashback miktarını tanımlıyor. 30 TL’lik alt limiti tamamlamanız halindeyse, kazandığınız bonus paraları dilerseniz IBAN numaranız dilerseniz de diğer yöntemler üzerinden alabiliyorsunuz.

Bonpara’ya nasıl üye olunur?

Eğer sizler de Bonpara sistemine üye olarak yaptığınız alışverişlerden cashback kazanmak isterseniz; 

 • Yapmanız gereken ilk işlem sitemizin ana sayfasına erişmek.

 • Ana sayfamızın üst kısmında yer alan kayıt formunda sisteme e-posta adresinizle üye olabileceğiniz gibi doğrudan Facebook veya Google hesabınızla da giriş yapabiliyorsunuz.

 • Üyelik sırasında kendi şifrenizi sisteme tanıtmanız gerekiyor. 

 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra internet üzerinden yapacağınız alışverişinize Bonpara üzerinden başlayabilirsiniz. Şimdiyse bu kısmı biraz daha açalım;

 • Bonpara Mağazalar bölümünde, e-ticaret sitelerinden verdiği cashback oranlarını açıkça gösteriyor. Alışveriş yapmak istediğiniz internet sitesinin logosunun üzerine tıkladığınızda ise, bu siteden cashback alma kurallarıyla tanış olmanız gerekiyor. Cashback alabilmeniz için genel ve mağazadan mağazaya değişebilen kurallar mevcuttur.

 • Kurallarla tanış olduktan sonra, Siteye Git düğmesine tıklayarak doğrudan o internet sitesine yönlendiriliyor ve güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlıyorsunuz.

 

Bonpara ne kadar kazandırıyor?

Bu sorunun cevabı, alışveriş siteleriyle olan anlaşmalara göre değişkenlik gösteriyor. Genelde sitelerin bir komisyon oranı oluyor, ama büyük e-ticaret marketplace sitelerinde farklı kategorilere uygun değişken komisyon oranları da söz konusu. Basit olarak bu durumu bir örnekle açıklayabiliriz: - Bonpara’nın anlaşmalı olduğu bir alışveriş sitesinin bonus oranını yüzde 5 kabul edelim. KDV ve kargo ücretleri hariç olmak üzere yapacağınız 100 TL’lik bir alışveriş, sizlere 5 TL olarak geri dönecektir.

Sizler de bu işlemleri uygulayarak Bonpara’nın sağladığı imkanlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca Bonpara’nın yeni üyeleri için hem 20 TL’lik bonusu hem de bir ay boyunca kullanabileceğiniz %30 artırılmış cashback’den da faydalanabileceğinizi iletmek isterdik. Artırılmış cashback oranı için “YENIBON” kodunu Bon Kod bölümünde aktifleştirmeniz gerekiyor. Bon kod sayı ve kullanılabilirlik süresi limitli. Bol bonuslu alışverişler.